Storfjordens Automobil Klubb

Veteranbilklubben for hele Sunnmøre

Klubben har fått ennå en bil.                                       MORRIS 1/2T VAN 1966 .  
Nok en gammel en engelsk bil i klubbens eie.
Dette er en  1/2 tonns Morris Van 1966 mod, med 1622cm motor på 50 HK.

De fleste velger å bruke tid og penger på mer brukervennlige biler, kabrioleter og tidligere luksusbiler, og det er like dyrt å reparere og lakkere en varebil som en Mercedes. Dette er ikke noen bil med stor markedsverdi, men de få bruksbilene som er tilbake er det derfor viktig at vi tar vare på.

Bilen ble opprinnelig innkjøpt av Gjerdes Gartneri i Spjelkavika. Den gang var bilen grønn.  

Flere av klubbens medlemmer har senere vært engasjert for å redde bilen. 
Bilen ble kjøpt fra Gjerde av Karl Johan Skårbrevik, som senere overdro bilen til sin svoger som senere omkom i en ulykke. Karl Johans svigerfar Bjørn Hov tok deretter ansvar for bilen og en omfattende restaureringsjobb som ble påstartet ca 1995. Tony Thomas gjorde mesteparten av rustarbeidet. Lakkeringen ble gjort av Sverre Steffensen og bilen ble senere teknisk overhalt og sammensatt av Svein Solem og Bjørn Hov.  Bilen var ferdig restaurert i 2008.
Bjørn Hov har begynt å dra på årene og har problem med å ivareta bilen. Klubben ble derfor spurt om å overta den for en lav sum, som er akseptert.  
Steinar Hustøft har tatt på seg oppdraget som "fadder" og løpende ansvar for bilen.

Noen små album med bilder som lå i bilen er scannet og kan sees i nedenstående album (klikk på bildet). 

Ingen bilder

LOGG INN 

for å se kjøretøyregister og andre sider forbeholdt medlemmer

FacebookTwitterGoogle Bookmarks
Ingen bilder

SAK hjulhuset

Copyright © 2013. All Rights Reserved.